איגוד ערים השרון הצפוני סיים פעילות נמרצת להדברת טוואי התהלוכה

בימים אלה סיים איגוד ערים השרון הצפוני מבצע רחב היקף במסגרתו בוצע באזורי פעילות האיגוד טיפול באלפי עצי אורן, זאת על מנת להדביר את זחל טוואי התהלוכה המופיע על עצי האורן, לרוב בתקופת החורף.

על גבו של הזחל ישנן שערות המכילות חומר ארסי שעלול לפגוע בבני אדם ובנוסף גורם נזק לאורנים. השערות שגורמות לצריבה במגע איתן עלולות לגרום לדלקות עור ודלקות קשות בעיניים, המלוות בגירוי חזק, דמעת ואף עלול להחמיר עד כדי אובדן זמני של כושר הראייה. במקרים מסוימים עלול החומר לגרום לתופעות אלרגיות קשות ולפגיעה במערכת הנשימה, עד הקאות וקושי בבליעה.

לעצי האורן גורם הזחל לנזק המתבטא באובדן מחטים ובמידה שלא מתבצע טיפול חלקים מהעץ מאבדים את העלווה שלהם, עד כדי כרסום מוחלט בחלקו החיצוני של העץ.

יו"ר האיגוד, חיים פרידריך, הנחה את אנשי האיגוד לבצע הזרקה של חומרי הדברה ידידותיים לסביבה ומאושרים ע"י המשרד להגנת הסביבה, לגזעי עצים הנמצאים בחצרות בתים, גני ילדים, בתי ספר, מוסדות ציבור, מתקני משחקים וחורשות תוך תיאום עם נציגי הרשויות באזור. עוד מסר פרידריך, כי האיגוד מקדיש זמן רב לפעילות מונעת לאיתור העצים הנגועים, לפני ביצוע הטיפול, וכן למעקב יום יומי על תוצאות הטיפול.

במידה וההדברה לא תצליח בחלק מעצי האורן יבצע האיגוד קטיף של קיני טוואי התהלוכה ע"י מנוף עם גוזם מיוחד שיגזום את הענפים הנגועים בזחל.